LMK - Vsetín

Stavba ocasu - VOP

Tak jsem se do toho konečně pustil. ještě jsem od bleska vysomroval jak řezat lišty a že je k tomu potřeba ulamovací nůž a ocelové pravítko.

po ukončení předposledního školeního dne a po ukončení třičtvrtě hodinové debaty s Krtkem jsem se rozeběhl do železářství pro ocelové pravítko. Bohužel mněli akorát 600mm a 300mm dlouhé. Ideální by byla čtyřstovka ale tak nakonec jsem vzal 300mm. S poděkování a úsměvem na rtech jsem v železářství necha 49 korun a valil domů.

Zapnuvše počítač ( ICQ je nejlepší rádce :D ) jsem v kuchyni schodil ubrus, nahodil na stůl plán, prkénko ka kterém mamka tluče řízky. V jedné věci jsem udělal chybu – nejdřív si nařežte z desky veškěré lišty které budete potřebovat tj. na křídlo, ocas a trup a vždy je uřežte v celé délce desky. Nebo aspoň takto bych to dělal kdybch začínal znova.
Dost mně překvpilo jak obrovský problém je uřezat rovnou lištu v kolmými hranami, ale časem se to nějak poddalo. Hlavní je pracovat pomalu s rozmyslem a pečlivě.

Nejdřív jsem si nařezal obvodový rámeček pevné VOP s vnitřími dvěma lištami. Až po sem mi to zabralo 3 hodiny. Než se to všecko slícuje tak to chvilku trvá no :-D .

Naivně jsem si myslel, že to budu lepit herkulesem. Skou šel jsem to na dvou kouscích balsy ale to bych dřív ze šedivěl než bych to dolepil. Mé kroky zamířil zase do modelářské prodejny kde jsem za 39 korun získal flaštičku hustého kyanoakrylátového lapidla (vteřiňáku) a srkový nosník na slepení polovin budou pohyblivé VOP za 3,50,–. Večer jsem si na výkres na stole hodil igelit – (sekunďák se k němu nepřilepí) a lepil jsem to tak že jsem si jednotlivé dílky rámu dávalk sobě přímo na výkrese přikrytém oním průhledným igelitem.

Domezírky mezi prostřednímy dvěma díly se potom vlepuje SOP jak jsem později zjistitl tak si ji udělajt pokud možno kolmou a mezírku trošinku menší tak že se potom dobrousí.

Po slepení rámečku a jednom odtržení prstů 8-) jsem si podle výkresu naděla tužkou rysky kde by se měl příčky spojovat s rámem. Z lišty jsem si je pokrajval podle potřeby a postupně lepil. hlavně s poslední přičkou je dobré si pohrát aby přesně lícovala do rožku. Jak odstává tak to vypadá hnusně. No a tím jsem prozatím skončil. Dokumentace je ve fotoalbu.

Momentální výdaje

Položka cena
Basové prkénko tl 3mm 38Kč
2× kopie plánu formátu A1 2×25kč=50kč
Plán 100kč+25Kč za šek =125kč
celkem zatím 213kč
smrkový nosník 3×3mm 3,50Kč
Vteřiňák 39kč
Ocelové pravítko 30mm 49Kč
Zatím celkem 304,50 Kč

««« Předchozí text: Příprava stavby Následující text: Pokračování ve stavbě ocasu Adama »»»

Pavel Kovář ml. | 29. 06. 2006 09.13 | Stavba Adama 400 | Trvalink | Tisk... | 1038x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.