LMK - Vsetín

O nás

V tuto chvíli se jmenujeme Modelářského sdružení Vsetín Janová (MSVJ). Co nevidět bude letiště registrováno pod oficiálně registrovaným Model klubem Vsetín u SMČR pod číslem 330. Pod touto hlavičkou je také pořádána soutěž elektrovětroňů RCEJ, která se pomalu stává tradicí. Všechyn ty zmatky z názvem má na svědomí to, že se na letišti schází členové Dvou oficiálních klůbů a také spousta lidí u SMČR neregistrovaných, létajících jenom pro radost.

Našemu sdružení patří malé letiště, které si udržujeme na vlastní náklady, na okraji malé vesnice, která patřila dříve ke městu Vsetín. Jmenuje se Janová. Dřív jsme lítali v obci Ústí u VSETÍNA ( měli jsme zde také krásné letiště, ale potom nám zde postavil ČEZ sloupy vysokého napětí a my byli nahraní Hledali další volný a prostorný plac pro létání. Jediný se naskytoval kousek za obcí Janová. Z prvopočátku jsme zde hodně válčili se okolními sousedy, ale postupem času si na nás zvykli a my na ně také :). Zejména díky tomu, že už prakticky nikdo z nás nepoužívá hlučné spalovací motory.

Létáme nejčastěji v pátek a o víkendu,téměř při každém počasí… ,ale není žádná výjimka když i ve všední den na letišti potkáte svého kolegu modeláře.

U nás na letišti Vás čeká příjemný kolektiv modelářů od těch mladých až po ty už v důstojném věku.Pokud nejste zrovna zběhlí v řízení RC letadel tak vám určitě kterýkoliv modelář určitě rád pomůže,ať ve „výcviku“ tak v zalétání nového stroje pokud se na něj v ten den necítíte.

Tak přijďte někdy. Určitě vás rádi přivítáme …

Mapa letiště
Obsazené kanály

Napsal Pavel Kovář ml., Tisk..., přečteno 6879x