LMK - Vsetín

Pokračování ve stavbě ocasu Adama

Už v deset hodin jsem strašil doma s nepříliš šťastným vysvědčemí (ale mohlo být podastně hůř). Pro mně to ovšem znamenalo možnost pokračovat ve stavbě ocasu.

Hned jsem se pustil do výroby rámečku pohyblivé části VOP. S předchzíma zkušenostma to byla celkem rychlovka. aorát smrkový nosník se odlamovákem pižlá dost blbě tak jsem ho uřezal pilko na železo a po tom dobrousil. Na konci u prostřed jsou dvě příčky. podle výkresu by měly být ze dvou aždá kusů u sebe ale já jsem si to zjednodušil a udělal jsem je z kusu jednoho. Nevidím čemu by to vadilo a řpipadá mí to od dost jednodušší.

Podle žezu na výkrese my měl být na určitých hranách zkosení a rádiusy. ty jsem pomaloučku brousil zešlahaným((opotřebovyným)) pilníkem na železo. Zajimvé je že dokud nenarušíte vlákan balsy, tak pilník skoro nebere. ovšem potom jede jak had.
Zkosení jsem zkoušel cvičkně na jednom odpadu seřezávat odlamovákem, ale toto bylo celkem nešťasné tak jsem to taky zbrousil pilníkem. Zpěchta se se opravdu u ničeho nevyplatí.

Večer jsem se pustil do SOP. Tradičně starým známý způsobem. akorát u spoda jsem si nechal po slepení rámečku postraní lišty trošinku čouhat a po slepení jsem je seřazal tak aby rámeček tovři jeden celek. Po vypletení vnitřku SOP žebry nastala otázka jakým způsobem ukotvnit SOP do VOP.
Drážku uprostřed VOP jsem si vybrousil tak, aby byla kolmá na VOP ve směru osy letadla. ze zbytku smrkového nosníku jsem uřezal kus který do ní na délku akorát vlezl. Na SOP jsem si naznačil odkud po kud bude přilepený a poté jsem hranolek přilepil tak aby potom byla SOP !kolmá! na VOP v všech směrech.

Ještě jse si vyříznul Pohyblivou část která je z jednoho kusu a nabrou sil si na ní rádius. Rádiusy s zkosení jse taky opatrně nabrousil i na SOP.

Dokumentace je tradičně ve fotoalbu. Po příjezdu ze Slovenského ráje se asi pustím do křídla.

Momentální výdaje

Položka cena
Basové prkénko tl 3mm 38Kč
2× kopie plánu formátu A1 2×25kč=50kč
Plán 100kč+25Kč za šek =125kč
celkem zatím 213kč
smrkový nosník 3×3mm 3,50Kč
Vteřiňák 39kč
Ocelové pravítko 30mm 49Kč
Zatím celkem 304,50 Kč

Momentálně jsem neměl žádné výdaje ale ještě to říjde se stavbou křídla – mám takový dojem že budu potřebovat další trojku balsu.

««« Předchozí text: Stavba ocasu - VOP Následující text: Pokračovací model »»»

Pavel Kovář ml. | 01. 07. 2006 23.15 | Stavba Adama 400 | Trvalink | Tisk... | 1037x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
[1]
Blesk 18. 07. 2006 19.50

Jak jsi na tom? dej sem zase nějaké nové fotky… 8-)

[2]
Adam Krytinář 30. 07. 2006 07.41

Jak pokracujes se mnou ?

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.