LMK - Vsetín

Od Skylady k Bonnie

obrázek bonnieBonnie je super letadlo, kterému nevadí ani silnější poryv větru jak jsem zjistil. Když má člověk v ruce oněch jeden a půl kilo, díky motoru AXI 2820/10 , opravdu živé váhy a zjištuje, že ho to poslouchá a letí to tak kam chce. A navíc velice pěkně vypadá.

Nálepka na krabici hlásá Vynikající česká kvalita – podívejte se dovnitř. Ono prej 90% těchto letadel jde na export za hranice. Pln očekávání otvírám škatulu. lehunká půlka křídla v první chvíli působí dojmem že se snad rozsype v rukách Ovšem je to akorát zdání. Když si dodávám odvahu a tkouším ho všelijak zrucovat, tak zjištuju, že je navzdory váze tuhé a pevné. ( no jo no oproti Sky lady celkem nezvyk ) Jediné co zamrzí je zjištění že v půlce křídla se něco pohybuje a nejde to ani identifikovat natož to z toho dostat a taky že se musí všecko dobrušovat odjehlovat a převrtávat.

Na začátku návodu se píše „Letadlo je ve vyskokém stupni předpracování. Již nebudete potřebovat mnoho času k jeho sestavení.“ Mně to trvalo necelých 14 dní. Ale Zkušenější stavitel by to určitě dokázal mnohem dřív.

Ve škatuli je dokonce v sáčku z přepážkama taky rozložený držák baterijí můj GP osmičlánek 2,2 Ah stavěný na odběr trvale 40 A který je poskaládaný jako dva čtyřčlánkové válečky stařené folijí k sobě tam sednul akorát. Akorát použít servo HS-81 jako pohon podvozku a směrovky asi není nejlepší volba. Řekl bych že je k tomuto úkolu dost slabé.

No nic. Jak už sem psal Bonnie létá nádherně. Akorát potřebovala podložit odtokovku křídla dvojkou balsou, což mi bylo porazeno místními modeláři za což jim patří dík. Zdálo se jim že se bonnie za letu moc vzpíná. Měli pravdu, teďka létá suprově. :-D Dokonce se mi s ní podařilo přistát. nebo spíš šlehnou na podvozek do vysoké trávy. Přístávání už není tak pohodové jako s pomalu se ploužící skylady, Bonnie je docela rychlík ale to je asi o zvyku.

Velký díky také patři Petru Vítkovi za zaletání a zaškolení. Kdybych to měl zalétávat sám tak by z toho byla asi rozkládka na oheň.

Nastavení pro vysílače Hitec
funkce ch.1 ch.2 ch.3 ch.4 ch.6
EPA (L/U) 69 100 100 99 97
EPA (R/D) 92 65 100 125 69
FLPN ON
FLPT 0
REV n r n n n
D/R 70 75 - 100 -
EXP Zatím všude 0
Mělo by to paltit pokud použijete Hitec
přijmač a serva HS-81 s tím, že ny každé
dáte dvojpáčku a všechna táhla umístíte tak,
aby byla na co největší páce.

««« Předchozí text: (Anketa) Co preferuje? Následující text: když se nedaří,tak se nedaří... »»»

Pavel Kovář ml. | 14. 08. 2006 12.02 | Letadla | Trvalink | Tisk... | 2357x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
[1]
Adam Krytinář 15. 08. 2006 09.07

Já myslím že Boniee je super letadlo. A Foxi připevni nějak líp baterky a dem na tu základní akrobacii ! ! ! :-P 8-)

[2]
Blesk 15. 08. 2006 14.42

[1] Adam Krytinář :jak ji lítat se dočteš na jiném místě tohoto webu 8-) :-D

[3]
Adam Krytinář 15. 08. 2006 14.53
[4] akrobacie
Pavel Kovář ml. mejl web 15. 08. 2006 15.25

ehm – chtělo by to jedank vylepšit opčasí a taky se t naučit pořádně řídit bo minulé přistání byla hrůza.

[5] Přistání
Adam Krytinář 15. 08. 2006 15.29

Foxi to bylo krásné přisání akorát ti tam trošku vadila ta tráva… Ale jinak špica 8-)

[6] Přistání
Pavel Kovář ml. mejl web 15. 08. 2006 15.33
Foxi to bylo krásné přisání akorát ti tam trošku vadila ta tráva… Ale jinak špica

To jo no – tráva ale hlavně spíš gravitace… BTW co máš proti baterkám ?

[7]
Adam Krytinář 15. 08. 2006 15.54

Já ? Nic nemám proti baterkám, ale jenom je radši pojisti a možeš na tu základní akrobacii… 8-)

[8] Pojištění baterek
Pavel Kovář ml. mejl web 15. 08. 2006 18.04

Šak jsou pojištěné dvěma gumičkama no případně tam dám eště jednu pod dráty kdby jedna prdla jakože asi neprdne. Dyť skoro se ani nehnou.

BTW oravdu lepší uchycení mně nenapadlo pač to s tama musim dycky tahat za dráty a pokud bych na spodek toho držáku vlepil schý zip a na baterku prtikus taky bych ty dráty asi utrhnul.

[9] Hott-mar tuning sky lady
Korbi mejl 22. 03. 2008 21.44

SKY LADY POZOR !!!! Nazdar skylaydáci „čenichovky“ připravuji příspěvek do blogu, to se zblázníte až to uvidíte.

Před týdnem jsem si koupil po internetu letadlo Sky Lady pro svého známého. Ozval se mi pán, který tvrdil, že mi pošle Sky Lady jako novou, koupenou před měsícem. Několikrát mne e-mailu ujišťoval o novosti a pouze MĚSÍČNÍM stáří letadla.

Dobrý kup, řekl jsem si. Když to přišlo katastrofa !!! Byl jsem podveden. Celý trup byl vypěněn montážní PU pěnou, byl zapěněn i MOTOR !!! Pěna uvnitř motoru, v ložisku, Zapěněné větrání a pod motorem kuličkové ložiko prům.3,5cm, dále 4×olůvko rybářské, 2× 8šroub s matkoua velkoplošná podložka.(dokážete si představit tu vzletovou hmotnost) já nechápal, když jsem to hodil na váhu. Pokud nechcete čekat pošlu Vám fotky tO NEPOCHOPÍTE, to nepochopí NIKDO, jaké prasečinky je někdo schopný napáchat. „Zlaté české ručičky“ Tupolev by koukal a Meresjev odběhl i na svých zlámaných nohách. Já vlastně zachránil „TÝRANÉ LETADLO“ :o)) Jestli chcete mohu Vám předčasně poslat několik fotek. Zároveň chci Všechny upozornit před koupí modelu od pana (Hott-mara)z severních čech. Od něj kupojte jedině osobní odběr, žádná pošta a zajíc v pytli!!!

Jinak spravujete li někdo nějaký modelářský web, rád to tam pošlu ke zveřejnění.

Čauky mějte se lopingově Korbi !!!

Pavel Kovář ml. mejl 23. 03. 2008 18.25

A kolik az to chtěl když to byl tak výhodný kup ??

[11] Sky lady tuning HRŮZA
KORBI SKY LADY mejl web 29. 03. 2008 16.39

KLIKŇETE na odkaz niže a uvidíte, co NĚKDO dokáže udělat za měsíc s letadlem. EXTREM FOTO !! Fotky Sky Lady http://sweb.cz/reklamka.az/ http://sweb.cz/reklamka.az/

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.