když se nedaří,tak se nedaří...
Je to asi měsíc co jsme dostali od Dušana Slavětinského a jeho kolegy, kteří tento model vyrábí. Model jsem osadil standartní výbavou jako všechni ostatní, v souladu s pravidly, to znamená, motor SPEED 400, aku jakékoli, dvě serva, příjmač HFS-05 MS a regl značky JETI : Jeti 012 Model byl jediný takto zbarvený v ČR,jinak ostatní se dováži do Asije,nemohu si ted vzpomenout kam přesně. Říkali mu kanárek.
Model jsem zalétával ve středu,teda já ne,pan D.Slavětinský-zkušený závodník v pylonech. Model létal dobře,až nad mé očekávání,byly tam 2 Li-poly KoKam 910 SHD 2S,model byl poměrně rychlý,ale přesto si nechal poměr hodně líbit(nízkou rychlost a tak) Po asi 3 minutach letu se šlo na zem. Vše v pohodě,natěšen na další let(to jsem ještě nevěděl jak skončí) jsem dal nabíjet Li-poly,nabito za 20min svědčilo o tom že by se na ně daly zalétat i dvě závodní kola(léta se na 10okruhů o délce asi 250–300m) Baterie nabity,chystám se k letu,start,vše proběhlo bez problému začínam točit na oprvni kolo v pohodě odlétám 6 kol,přihlížející sice říkaly že to sem tam kopne do výškovky,nevěděl jsem jestli to jsem byl já nebo rušení,byl jsem dost rozklepaný a nervozní,po průletu 6 kola model zatočil pěknou zatáčkou doprava,to jsem ale už neřídil já,model v prudké sestupne pravé zatáčce narazil na plný plyn z výšky asi 40m do země,na to jaká to byla šlupka to přezil bez úhony jen li-poly byly trochu zmáčklé,jinak v pořádku. Model opraven a přípraven an sobotu k novému záletu, opakovalo se to asi stejně,odlétaných 6 kol,když jsem dostal radu přistát že to není dobrý že to dost kope,jsem vyletěl vyš,stahl motor a zapl větší výchylky,opatrně zatočil a letěl rovně po asi 2 vteřinách model něco koplo do vývrtky a elá na zem. byla to zase výška kolem 50m tentokrát bez motoru. následky podobné zase oražená vrtule,ještě více naražené li-poly a další naštvání,zitra jsem měl jít na závody. Jak model dopadl vidíte na fotce,někdo namítne že modelu nic není,ale je to dost velký hazard,vy byste chtěli dostat modelem o hmotnosti"pouhých" 350g a „v pouhých“ 120km/h dozad? ja osobně ne,Tak na tyto závody nejdu a další jsou až za rok,tak budu hledat chybu,třeba ji najdu,motor byl nový ještě jsmee jej odrušil kondenzátory od kolegy,nepomohlo,problém je někde jinde. Letu zdar a málo rozbitých letadel.
««« Předchozí text: Od Skylady k Bonnie Následující text: RCEP ( F5D-400 Pylon racing ) - II »»»
Erik Solař | 19. 08. 2006 21.14 | Letadla | Trvalink | Tisk... | 2523x
Komentáře k textu
- Formulář pro nový komentářSkus vyvést anténu venkem. Mně to u bonnie hodně pomohlo takže mně to ruší sem tam akorát v místě kde ti to spadlo posledně. ale nikde jinde už ne.
Bez diskuze se jedna o mene kvalitni prijimac, ktery do takoveho era v zadnem pripade neprijde.
[5] Pavel Kovář ml. :Melo by stacit cokoliv jineho s cenou zacinajici nad 1000,– . Prijimac co byl osazen (SlowFly) je vhodny tak akorat do haly nebo na letani „kolem hlavy“, jeho citlivost nic moc, coz se zaroven odrazi na dosahu.
Jednoznačně anténu vyvést ven z trupu hned jak to jde a dát tam rozumný přijímač. Blbé je, že jsi hodně omezený rádiem. Mám nejlepší zkušenosti s JR77S, malinkej syntézovej PSCM přijímač. Lítám ho i v Lady F3B, v ocelotovi, lítal i v Dionovi a ani v jednom z těchto letadel nkd nebyl sebemenší problém ani náznač rušení, i když jsem létal cíleně tam kde to ostatním kopalo, dokonce na stejném kanále. A taky nevím jaká serva si tam měl, ale jednoznačně nedoporučuju HS-55ky, protože dokáží ve spojení s reglem Spin totálně zarušit i tak dobrý RX jakým JR77S je.