LMK - Vsetín

Jak jsem "krášlil" Foxa

hotovo

„Krášlení“ spočívalo v tom, že jsem si nechal nařezat na plotru nápisy na křídla z reklamní fólie. Řežou to v kulturáku – firma Exodus. Co se podkladů týče vytisknul jsem si nápisy na papír a donesl jsem jim to tam s tím, že to chci vyřezat podobným fontem a vysoké 6 cm. Za dva dny to bylo hotové. Dostanete to nalepené na přenášecí fólii. To je taková průhledná fólie nalepená na horní straně nápisu. písmenka na ní drží silou vůle.

Křídlo jsem očistil lihem až se lesklo jak nikdy :) . Potom sem si zakreslil lihovým fixem polohu nápisů. zaznacit

Při lepení je třeba to všechno přilepovat jedním směrem – aby pod písmenama nezůstal vzduch. postupně jsem dolepoval spodní ochranný papír a přes hranu polystyrenové kostky lepit lepil písmenka i s přenášečkou na křídlo podle linek. Tlačil jsem to na to nejdřív rukou, ale to není dobré. Úplně jsem se zbavil bublinek pod povrchem až když jsem to tlačil na křídlo kostkou polystyrenu. pokud vím tak profíci používají stěrky, ale když jsem zjistil že se jejich cena pohybuje okolo 50-ti korun tak jsem to vzdal. odlepit_prenasecku

Jestli si dobře pamatuju, tak nějaký návod na lepení vyseknutých motivů vyšel v RC-modelech pár čísel zpět.

Tento nápis a zhruba stejně dlouhý na druhém křídle mně dohromady vyšly na 150 korun.

Fotka celého letounu tady tak brzo nebude jelikož jsem Foxa při premiérovém, asi dvouminutovém, letu s novým polepem zkrášlil přistáním do pole. Naštěstí křídla to přežily.

Vlajka VK

Několik lidí se mně ptalo kde jsem vzal vlajku Valašského království. Samotná vlajka je ke stažení zde. Vytiskl jsem to na samolepicí papír a potom přelepil průhlednou samolepicí fólií pro tisk v inkoustových tiskárnách ale samolepka tím zmatní a odolnost proti vodě taky není stoprocentní. Příští verzi zkusím natřít epoxidem a nahoru dát průhledný lesklý igelit (z těch slíd co se dávají šanonů)

««« Předchozí text: MEGA CUP 2008 Následující text: RCEJ Mig CUP Valašská Termika 2008 1. závod »»»

Pavel Kovář ml. | 16. 06. 2008 11.17 | Dílna | Trvalink | Tisk... | 935x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.