LMK - Vsetín

Mig Cup Valašská Termika 2007 1. závod

stupně vítězů
Stupně vítězů

Valašská Termika 2007 1.závod patří do seriálu Mig Cup Valašská Termika 2007. o co se jedná? jde o větroně kat. RCEJ poháněných předem určeným motorem s omezením počtu nap.článku(2Li-xxx nebo až 8Ni-xx) více o pravidlech je na stránkách RC Elektro týmu Děčín Přestože byl závod oznámen ani ne 10 dní předem sjelo se osm závodníků. kromě „domorodých“ závodníků přijeli tři borci z Valašských Klobouk a jeden ze Zubří. Soutěž se létala na 4 kola s tím že nejhorší kolo se škrtá.

Na prvním místě se umístil mladý závodník z Valašských Klobouk Martin Františák, na druhém místě byl jeho klubový kolega Karel Vlček a na třetím místě Olda Junák z LMK Vsetín. Ač počasí moc nepřálo a termiky bylo málo, byl závod relativně povedený. Jelikož nás bylo hodně, museli jsme létat rozdělení na dvě skupiny. Ačkoliv bylo počasí po celý den stejné při letu druhé skupiny v prvém kole skupina chytla perfektní stoupák a tři závodníci nalétali nad 8 minut. Jeden přistál s úderem 10 minuty – za 600b a druhý 6 vteřin za limitem. Během soutěže spadly dva modely. jeden hned po startu po zarušení,ale nic se mu nestalo a za chvíli letěl znova. jako druhý na zem dopadl po srážce? model kolegy do kukuřice,modelu nic skoro nic nebylo jen přestřižené šrouby na křídlu,křídlo se zachytlo za ocasní mot.plochy a vpředu drželo na kabelu od klapky a tak docela měkce dosedlo. I já jsem zaznamenal rušení mého modelu ve dvou letech a to dosti silné. Přistávali jsme na dva body. každý měl předem určené na který bude přistávat.

h m s
…modely musí být pevné… Velmi mladý ale talentovaný závodník soutěžní let

Jako zpestření předvedl kolega let s modelem Jak-55?, který ovšem nedopadl podle jeho představ… olda

««« Předchozí text: TomahawkII.-mé druhé kombatové samokřídlo Následující text: Mig Cup Valašská Termika 2007 2. závod »»»

Erik Solař | 29. 07. 2007 14.46 | Janová | Trvalink | Tisk... | 1053x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.