LMK - Vsetín

Valašská Termika 2011 je za námi !!!

v-1-kopie Co říct na závěr jediného letošního závodu RCEJ a RCEK na letišti Vsetín? Bylo to divoké! Po dlouhé ranní přípravě, nepovedeném začátku, ztracené hodině času kvůli technickým a organizačním problémům atd..... Bohužel jsme z našeho týmu pořadatelů postrádali dva důležité a nepostradatelné kolegy. Na soutěž bylo přihlášeno celkem 37 závodníků, a nakonec soutěž létalo 38 soutěžících, což je opět slušná dávka závodníků což znamenalo hóóódně dlouhý závod.

v-17-kopie v-18-kopie v-19-kopie

Valašská Termika s Valašskou termikou opět nezklamala. Co se týká počasí tak to bylo velmi rozmanité, ráno bylo krásné, svítilo sluníčko, peklo o stošest a mírný vítr jemně dokresloval naprosto 100% počasí. Po hodině soutěžení začalo jemně kapat, tento vlahý deštík se ale rázem změnil v pořádný liják který soutěž nečekaně přerušil, ale tato pauza se využila na obědovou pauzu :-) Po obědě jsme odletěli za fajn počasí jedno kolo jedné skupiny a opět se spustily provazy deště. Po této druhé přeháňce jsme přestávali doufat že ještě dnes naší soutěž doletíme. Počasí se v průběhu odpoledne umoudřilo a tak se soutěž dolétávala v polojasném počasí se sluncem nad hlavou.

v-2-kopie v-3-kopie v-4-kopie

A jak to nakonec dopadlo? V kategorii RCEJ vyhrál výborný Radek Malčík, na druhém místě Zbyněk Smola a třetí doletěl Radek Sohr. Smolařem byl Aleš Krátký, který po dvou kolech stále vedl, ale bohužel po promazání nejhoršího kola klesl až na 4-té místo. V kategorii celkem bylo 12 závodníku.

v-23-kopie v-24-kopie v-25-kopie

V RCEK byla účast již tradičně vyšší, celkem se zde ukázalo 26 závodníků. Nejvíce se dařilo Liboru Kristiánovi který zvítězil před druhým Radimem Barčem a Ivem Kurečkem. Letěly se 4 kola bez mazacího letu a jedno 15-ti minutové finále. Naprostým skokanem dnešního roku, nebo spíš objevem se stal Honza Bursík, na druhých závodech které letěl šel do finále z prvního místa, ale bohužel finále mu nevyšlo, jelikož začala protestovat baterie ve vysílači, ale přesto má můj obdiv. Smolařem v této kategorii byl výrobce modelu Daidalos, Martin Bílek. Tomu před druhým letem odešel regulátor a vzal sebou i baterie. Dalším smolařem byl opět Aleš, když mu o půl bodu uteklo finále.

v-21-kopie v-20-kopie v-22-kopie

Ohromný obdiv patří LMK Polanka, ze šesti lidí ve finále, bylo 5 závodníků z polanky, holt asi slušnej oddíl :-)

v-8-kopie v-9-kopie v-10-kopie

Nebýt prvotních problémů a zdržení, tak by závody neměli jediné chyby a vše by bylo naprosto ideální. Vítězové obdrželi drobné ceny, diplomy a skleněné trofeje. Každý závodník dostal drobný dárek.

v-11-kopie v-12-kopie v-13-kopie

Velké poděkování patří všem lidem co pomáhali s organizací závodů, hlavně všem časoměřičům.

v-14-kopie v-16-kopie v-15-kopie

Nakonec patří velké díky našim partnerům a to jmenovitě: Pavel Vít – PV Model, GravoGraf Ostrava, MEZ opravna Vsetín, Mezservis Vsetín, Ypsi model, Město Vsetín a samozřejmě pořádajícímu klubu KM Vsetín č.330.

v-7-kopie v-6-kopie v-5-kopie

Kompletní výsledky ke stažení Výsledky ze závodu RCEJ a RCEK .

««« Předchozí text: RCEJ a RCEK 2011 Následující text: Colossus 1949 - zalétání hist. modelu »»»

Erik Solař | 21. 05. 2011 21.50 | Akce, soutěže, Letadla | Trvalink | Tisk... | 2022x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
[1]
Petr 23. 05. 2011 18.47
Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.