LMK - Vsetín

První ročník soutěže historických modelů

sam78_soutez_logo V sobotu dne 19.9.2009 proběhl u nás na klubovém letišti v Janové první ročník soutěže historických modelů. Celý tento závod obstaral, zařídil a uspořádal ředitel závodu Zdenek Klimeš. Na letišti se shromáždilo nakonec 19 pilotů, všichni byli přihlášeni elektronickou formou a na letišti se už tudíž nikdo nepřihlašoval. Celkem zde bylo k vidění 25 modelářských „strojů“ modelů. Soutěžilo se ve třech kategoriích podle pravidel SAM78.

soutez_sam78_001_zmensenina soutez_sam78_002_zmensenina
soutez_sam78_003_zmensenina

V královské kategorii TEXACO soutěžili celkem 4 piloti. Jedná se o kategorii s pohonem pomocí spalovacích motorů. Nakonec zde zvítězil Antonín Minář z Olomouce s modelem PLAYBOY. Na krásném druhém, nebo-li můžu také říci stříbrném místě se umístil Karel Kotrla z Olomouce s modelem ETHY a nakonec třetí – bronzové místo obsadil Miloš Černý z Ostravy s modelem AD ASTRA.

soutez_sam78_004_zmensenina soutez_sam78_005_zmensenina
Kategorie TEXACO
Umístění Jméno Model
1.místo Antonín Minář Playboy
2.místo Karel Kotrla Ethy
3.místo Miloš Černý Ad Astra

Další kategorií a také nejobsazenější kategorií byla kategorie CRC-E OPEN. Tato kategorie je zaměřena na pohon elektromotorem, který není nijak omezený a je napájen dvěma články Li-xxx, nebo také sedmi články Ni-xx. Létalo se na 4 kola a nejhorší výsledek se škrtal. Motorový let trval 45 sekund a letové maximu bylo 420 sekund. Jasného favorita a čili první místo (zlatou pozici) obsadil Ludvík Wylegala z Třince s modelem PLAYBOY SR. Na druhém místě se umístil jeho klubový kolega Bohuslav Heczko s modelem ICHABOD a na třetím místě skončil náš klubový kolega, modelář Milan Černocký ze Vsetína s modelem NONAME.

soutez_sam78_006_zmensenina soutez_sam78_007_zmensenina
Kategorie CRC-E OPEN
1.místo Ludvík Wylegala Playboy SR
2.místo Bohuslav Heczko Ichabod
3.místo Milan Černocký Noname

Poslední kategorie je kategorie CRC-E Sport 400 kde motorový let trvá 90 sekund a maximální letový čas je stejný jako u kategorie CRC-E OPEN – 420 sekund. Létalo se v této kategorii taktéž na 4 kola a nejhorší výsledek se škrtal. Zlatou pozici v této kategorii zvítězil a obsadil Bohuslav Heczko z Třince s modelem PLAYBOY, stříbrné místo si „vylétal“ Dalibor Špaček ze Silůvky s modelem AERBO a na krásném třetím medajlovém místě skončil Ludva Wylegala taktéž s modelem AERBO.

soutez_sam78_008_zmensenina soutez_sam78_009_zmensenina
Kategorie CRC-E Sport 400
1.místo Bohuslav Heczko Playboy
2.místo Dalibor Špaček Aerbo
3.místo Ludvik Wylegala Aerbo

Sám si myslím, že soutěž byla velmi vydařená a to hlavně díky pořadatelům, kteří měli soutěž perfektně připravenou a hlavní DÍKY patří řediteli závodu a to Zdenkovi Klimešovi, jež se postaral o hladký průběh celé soutěže, příjemnou atmosféru, krásné ceny a mnoho dalších věcí… Modelářskou atmosféru obohatil i sám prezident SAMu 78 pan Rybák, jež absolvoval takovou dálku až na Vsetín. Slovem ředitele chci tady ještě věřejně moc poděkovat všem pořadatelům, kteří se podíleli na hladkém chodu soutěže a především taky našim SPONZORŮM, kteří pro nás připravili hodnotné ceny. Takže zase brzy Na schledanou a Letu ZDAR. 8-)

Výsledkovou listinu, kterou zhotovil sám ředitel závodu můžete stáhnout zde.

soutez_sam78_010_zmensenina soutez_sam78_011_zmensenina

My už se jen těšíme, až nám zase ředitel závodu Zdenek oznámí termín dalšího závodu a my budeme moci vychutnat skvělé historicko-soutěžní atmosféry a užít si jeden báječný modelářský den. 8-)