LMK - Vsetín

Mini Cutlass

11

Jelikož se mi doma válel malý cca 25g stříďáček a baterky s reglem ležely vedle v krabičce,pustil jsem se do stavby malého,nenáročného ač pohledného „prckoleta“

Model jsem objevil na stránkách RC Groups kde jsem také stáhl plánek ve formátu PDF,bohužel jelikož mám k dispozici pouze tiskárnu která tiskne do formátu A3 musel jsem plán prvně exportovat do DXF a následně překresli a rozdělit na jednotlivé papíry.

Plánek v DWG bude brzo k dispozici ke stažení v dokumentech.

Mini Cutlass je celý postaven z 6mm EPP a pouze jako výztuha je použit pásek 4mm tvrdé balzy. Vše je lepeno vteřinovým lepidlem a barveno akrylkombinačními barvami ve spreji.

Postup stavby:

z vytištěného výkresu jsem si vyřízl šablony,které jsem následně obkreslil na desku EPP a vyřízl ostrým nožem. Po dopasování jednotlivých dílů byl proveden nástřik za využití žablon z tvrdého lakovaného papíru.

Po vyschnutí laku byl model slepen a připraven na zabudování RC vybavení které sestává z malého 35W stříďáčku,2 serv velikostí odpovídajících oblíbeným HS-55 a 10A reglu. O přísun potřebných elektronů se stará dvoučlánek 500mAh lipolek. Vrtule byla použita velmi lehká a ohebná Ikarus s rozměrem 7×3,5"

Seřízení:

Kormidla seřídíme do polohy kdy jsou cca 5mm „natažena“ a nastavíme na vysílači mix „Elevony“

Zálet:

Já jsem při záletu neznal polohu těžiště a tak jsem měl jen nahrubo odhadnutou z poznatků z praxe. Tato poloha se ukázala jako posunutá velmi dozadu a model ihned po od hodu přešel do svislého stoupání. Po doplnění špice modelu pásem olova následoval druhý pokus o start který proběhl v pořádku a i „Diving test“ potvrdil správnou polohu težiště. (bude uvedena na výkrese)

Závěr:

Model je schopen odstartovat svisle vzhůru když je položen na směrovky,jen se nesmíme zaleknout výkrutu ihned po opuštění „rodné hroudy“ a nezpanikařit a uvědomit si jak se model nachází.

Celkově bych model pochválil,a doporučil jako letadlo na odreagování.

Více foto naleznete na webovém albu aplikace Picasa

22 33 44

««« Předchozí text: Sobotní polétání v hale Následující text: Mig CUP Valašská Termika 2009 »»»

Erik Solař | 06. 03. 2009 23.15 | Akce | Trvalink | Tisk... | 2068x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
[1]
Mikula Lukas mejl 16. 01. 2010 21.12

Ahoj Eriku.Tvé provedení se nám líbí,ale prosím o upřesnění těžiště.Nikde jsem ho nenašel.Díky Lukas.

[2]
Erik Solař 17. 01. 2010 00.32

Ahoj,těžiště jsem hledal pokus-omyl,ani to nebyl takový problém,bohužel jsem si těžiště nikde nepoznamenal a model je už nemám,ale zkusím se poptat. Jinak bylo to někde kolem poloviny hloubky u středu.

Erik

Na texty napsané před více jak 30 dny nelze dále reagovat.